2018 Resmi tatilleri kaç gün? İşte 2018’in tüm resmi tatilleri!

2018 resmi tatilleri kaç gün olacağı yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başladı! 2017’nin son çeyreğine girerken, tüm resmi tatiller ve kaç gün tatil yapacağımız detaylandırıldı. Görünüşe göre bu yıl 118 günlük resmi tatil bekliyor. Dini bayramlar ve ulusal bayramlar ortaya çıktığında bu rakama ulaştı. Zira bayram dönüşü tüm Türkiye, kaç gün tatil yapacağını hesaplıyordu. İşte resmi tatiller ve toplam kaç gün tatil yapılacak sorgusu ilgili detaylar!

––––––––––––––––––––––––––– 06 . 09 . 2017 –––––––––––––––––––––––––––––

esmi tatiller kaç gün olacak, ortaya çıkmaya başlıyor. Resmi bir rakam da ortaya çıktı ve özellikle kamu çalışanları, idari tatiller ile birlikte 116 günü aşkın tatil yapacaklar. Özel sektör ve öğrenciler ise yine 116 günlük tatille karşı karşıyalar. Özellikle ulusal ve dini bayramların da haftasonuna denk gelmesi ile birlikte tatiller yine bölünmüyor, birleşiyor. Ayrıca 15 Temmuz’da geçtiğimiz yıl resmileşti ve bu yıl da resmi ulusal tatil olarak karşımızda.

holiday family ile ilgili görsel sonucu

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI TATİLİ

Atatürk’ün çocuklara ve tüm gelecek nesillere armağan ettiği 23 Nisan günü, 23 Nisan 2018, Pazartesi gününe denk geliyor. Dolayısıyla cumartesi ve pazar günleri tatil yapan öğrenciler, özel sektör ve kamusektörü 3 günlük tatil yapacaklar!

İlgili resim

1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ 

1 Mayıs, 2018 Salı gününe denk geliyor. Salı günü hem idari hem de resmi tatil olarak ilan edildi. Böylece bankalar ve kamu sektörü 1 Mayıs 2018 Salı sabahı işe gitmeyecek. Ayrıca, 15 Temmuz Demokrasi bayramı daha önce kararla birlikte duyurulmuş ve resmi tatil olarak ilan edilmişti. Fakat 2018 yılının 15 Temmuz’u pazar gününe denk geliyor. Dolayısıyla ekstra tatil söz konusu değil!

holiday ile ilgili görsel sonucu

 

RAMAZAN BAYRAMI TATİLİ

Ramazan Bayramı 2018’de 15 Haziran Cuma, 16 Haziran Cumartesi ve 17 Haziran Pazar günlerine denk geliyor. 14 Haziran Perşembe yarım gün tatil. Bu yarım günü tam güne ayarlayabilenler de 4 gün tatil yapabilecek.

holiday hd ile ilgili görsel sonucu

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

30 Ağustos Zafer Bayramı Perşembe gününe denk geliyor. Bu vesile ile Cuma gününü de dahil ederek tatilini haftasonu ile birleştirebilecek olanlar toplamda 4 gün tatil yapabilecek.

İlgili resim

 

KURBAN BAYRAMI TATİLİ 

Görünüşe göre 2018 kurban bayramı tatili, 9 gün sürecek. 20 Ağustos Pazartesi. 21 Ağustos Salı, 22 Ağustos Çarşamba, 23 Ağustos Perşembe ve 24 Ağustos Cuma da bayram. Bayram öncesi hafta sonu olan 18 ve 19 Ağustos ile bayram sonrası hafta sonu olan 25 ve 26 Ağustos eklendiğinde, Bakanlar Kurulu kararına gerek kalmadan bayram tatili 9 gün olarak yapılacak.

holiday family ile ilgili görsel sonucu

 

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI

2018 resmi tatillerde Pazartesi gününe denk gelen bir diğer milli bayram ise 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı. Burada da tatil haklarını uzatmak isteyenler bir önceki haftasonu ile birleştirerek yine 3 günlük kısa bir tatil yapabilecek.

Son olarak yılbaşı tatili de tatilcilerin listesinde. Bu yıl 31 Ocak ve 1 Aralık muhtemelen tatil olarak uygulanacak. Zira yılbaşı bu yıl, pazar gününe denk geliyor.