Anıtkabir’de duygulandıran görüntü

Türkiye Cumhuriyeti’nin 95. kuruluş yıl dönümü nedeniyle Anıtkabir’de tören düzenlendi. Törenin ardından Anıtkabir’i ziyaret etmek isteyen yaşlı bir çiftin görüntüsü kameralara takıldı. Merdivenleri güçlükle çıktığı görülen karı-koca görenleri duygulandırdı.

––––––––––––––––––––––––––––––– 29. 10. 2018 –––––––––––––––––––––––––––––––

9 Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm yurtta coşku ile kutlanıyor. On binlerce insan Cumhuriyetin 95’inci yılında Ata’nın huzuruna Anıtkabir’e koştu. Devlet erkanının ziyaretinin hemen ardından yaşlı bir çiftin Anıtkabir merdivenlerini birbirlerinden destek alarak, bastonları ile güçlükle çıktığı an günün karesi oldu…

29 Ekim 1923… Üzerinden tam 95 yıl geçti. Cumhuriyetin 95’inci yılı tüm yurtta her yıl olduğu gibi coşkuyla kutlanıyor. Saatler 10.30’u gösterdiğinde devlet erkanı Aslanlı yoldan yürüyerek Ata’nın huzuruna çıktı.

On binler Cumhuriyetin 95’inci yılı için Ata’nın huzuruna Anıtkabir’e koştu. Anıtkabir’deki törenin hemen ardından yaşlı bir çift kameralara takıldı. Yürümekte güçlük çeken çift birbirinden destek alarak merdivenleri çıktı. Bastonlarında desteği ile merdivenleri çıkmayı başaran vatandaşlar Ata’nın huzuruna çıktı.

mmt1_8795673

Fotoğraf: Yavuz ALATAN

Ellerinde Türk bayrakları ve çiçeklerle mozolenin önünde saygı duruşunda bulunan vatandaşlar arasında, Muteber teyze ile Mustafa amca da vardı. 87 yaşındaki çift, ellerinde bastonları ile sabahın ilk saatlerinde Anıtkabir’e geldi.

Görevlilerin yardımcı olduğu çift, basamakları teker teker çıkıp, mozole önüne geldiler ve saygı duruşunda bulundular. Yaşlı çift ‘’Her sene birçok kez Atamızı ziyarete geliriz. Bugünleri görmemiz onun sayesinde” dediler.

Kaynak: HalkTV