Vizyondaki Filmler!

Bu hafta 7 yeni film vizyona giriyor. Dalavera, Robin Hood, Replikalar  ve animasyon Ralph ve Internet haftanın öne çıkanları...

––––––––––––––––––––––––––– 11. 01 . 2019 –––––––––––––––––––––––––––––

ürkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 1'i yerli, 7 yeni film vizyona girdi. Dalavera, Robin Hood, Replikalar ve animasyon Ralph ve Internet haftanın öne çıkanları...

 

İşte izleyicilerin karşısına çıkacak olan o filmler :

Yönetmen : Rich Moore, Phil Johnston
Türü          : Animasyon      Süre : 112 dk

Ralph ve İnternet  (Ralph Breaks the Internet)

Özet  Ralph ve İnternet - Oyunbozan Ralph 2 filmi, Litwak video oyun salonunu geride bırakıp internetin keşfedilmemiş, engin ve heyecanlı dünyasına dalıyor. Video oyunlarının kötü adamı Ralph ve uyumsuz arkadaşı Vanellope von Schweetz, Vanellope'un video oyunu Sugar Rush'ı kurtaracak bir yedek parça bulmak için internet ağına yolculuk ederek her şeyi tehlikeye atar. Boylarından büyük işe kalkışan Ralph ve Vanellope onlara yol göstermeleri için internet vatandaşlarına yani nettaşlara bel bağlar. Aralarında, trend yaratan websitesi "BuzzzTube"un yöneticisi ve merkezi olan Yesss isimli bir internet girişimcisi de vardır.

Yönetmen : Jeffrey Nachmanoff       Süre   : 107 dk
Türü          : Bilim Kurgu   Oyuncular  : Thomas Middleditch, Keanu Reeves, Alice Eve

Robin Hood

Özet  Filmde, Robin Hood'un Haçlı Seferleri'nden dönüşünün sonrası ele alınıyor. Robin Hood, dönüşüyle birlikte yolsuzluk ve kötülük dolu bir Sherwood Ormanı ile karşı karşıya kalır. Robin Hood bir yandan yerel halkın ekonomik sıkıntılarına yardım ederken, bir yandan da Nottingham Şerifi'nin yolsuzluklarıyla savaşır. “Kingsman” serisi ile tanınan genç yıldız Taron Egerton’ın başrolünü üstlendiği filmin yönetmen koltuğunda “Black Mirror” ve “Peaky Blinders” gibi önemli dizilerde yönetmenlik yapmış olan Otto Bathurst oturuyor. Filmde başrol isme Little John rolünde Oscar ödüllü Jamie Foxx, Friar Tuck rolünde Tim Minchin, Marian rolünde Eve Hewson, Nottingham Şerifi rolünde Altın Küre adayı Ben Mendelsohn ve Will Scarlet rolünde “Fifty Shades” serisinin yıldızı Jamie Dornan eşlik ediyor.

Yönetmen : Hasan Göktaş   Süre  : 82 dk
Türü          : Komedi             Oyuncular : Erdağ Yenel, Ali Çatalbaş, Hüseyin Elmalıpınar, Mehmet Ali Kaptanlar, Abidin Yerebakan

Dalavere

Özet  Zeytinburnu’nda, eniştesi Münir’le ortak bir rent a car işleten Baybars’ın rutin kurnazlıklarla geçen yaşamı, eniştesinin arabasının çalınmasıyla değişir. Çalınan arabalarını bulmak ve hırsızlara dersini vermek İstanbul’dan Bodrum’a gelen Baybars ve Münir’in, bir mafya değiş tokuşunun arasında kaldığından haberi yoktur. Olay anlaşıldığında ise otelde meydana gelen türlü yanlışlıklar, işleri iyice içinden çıkılmaz bir hale getirir.

Yönetmen : Steven Caple Jr.   Süre   : 130 dk
Türü          : Dram              Oyuncular  : Michael B. Jordan, Tessa Thompson, Sylvester Stallone

Creed II: Efsane Yükseliyor (Creed II)

Özet  Hayat genç boksör Adonis Creed için denge sağlama mücadelesi haline gelmiştir. Bir sonraki büyük dövüşü için aldığı eğitim ve kişisel yükümlülüklerinin arasında denge sağlamaya çalışan Adonis, çok yakında ailesinin geçmişiyle bağları olan bir rakiple karşı karşıya gelecektir. Rocky ve Adonis ortak miraslarıyla yüzleşecek, savaşmaya değecek olan şeyleri sorgulayacak ve hiçbir şeyin ailenden daha önemli olmadığını keşfedeceklerdir..

Yönetmen : Georges Padey   Süre  : 105 dk
Türü          : Korku               Oyuncular : Raul Walder, Dennis Mencia, Itziar Martinez

Lanetli Sular  (Nereus)

Özet  Sara güzel bir hafta sonu geçirmek için arkadaşını ziyarette gider. Arkadaşının yüzme havuzunda bir yaratık tarafından saldırıya uğrar. Kısa süre sonra suyla temas eden herkesin tehlikede olduğunu keşfeder ve derinlerde gizlenen mistik yaratıkla yüzleşmek zorunda kalır.

Yönetmen : Chang-dong Lee    Süre   : 148 dk
Türü          : Dram              Oyuncular  : Steven Yeun, Ah-In Yoo, Seong-kun Mun

Şüphe (Burning)

Özet  CGV Arthouse salonlarında! Yarı zamanlı kurye, arada sırada da yazar olan Jongsu bir teslimat sırasında eski komşusu olan Haemi'yle karşılaşır. Haemi genç adamdan, kendisi Afrika seyahatindeyken kedisine göz kulak olmasını rica eder. Seyahatten döndüğündeyse, Jongsu'yu Kenya'da rastladığı gizemli bir adam olan Ben'le tanıştırır. Bir gün Ben Jongsu'ya sahip olduğu tuhaf bir hobiden bahseder.

Yönetmen : Jafar Panahi   Süre  : 100 dk
Türü          : Dram               Oyuncular : Marziyeh Rezaei, Behnaz Jafari, Jafar Panahi

Replikalar (Replicas)

Özet  Keanu Reeves, eşi ve çocuklarının travmatik bir şekilde kaybeden parlak bir bilim adamı olarak karşımıza çıkıyor. Filmde, insan bilincini bilgisayarlara aktarabilme ve insan klonlama çalışmaları yapan Will Foster’ın (Reeves) ailesini geri getirme çabasını izleyeceğiz. Passenger ve Transformers filmlerinin yapımcılarına ait Replicas’ın çekimleri Porto Rico’da gerçekleşti.