Erdal Beşikçioğlu’nun yeni oyunu ‘Tüy Kalemler’ İzmir’de

İstanbul Tatbikat Sahnesi’nin en iddialı oyunlarından biri olan “Tüy Kalemler -Quills” 21-22 Mart tarihlerinde İzmir Tepekule Kongre ve Kültür Merkezinde.

––––––––––––––––––––––––––––––––– 09. 03. 2017 –––––––––––––––––––––––––––––––––

ir insan yazdıklarından sorumlu tutulabilir mi? Kelimeler bu kadar mı keskin ve delici ki,güç karşısında suçlu olsun? Masum kim? Hikaye mi? Yoksa ondan etkilenip Gücünü kullanan sistem mi? Marques de sade’in kelimelerinin doğasına sığamayıp duvarlarına sızdığı akıl hastanesinden, bir dönüşüm hikayesi.

Edebiyatın en aykırı isimlerinden kabul edilen doğanın, ahlak kurallarının ve Sadeizm’in kurucusu Marquis de Sade’ın hayatının Charenton Akıl Hastanesi’nde geçirdiği son dönemini sahneye taşıyan “Tüy Kalemler -Quills” 21-22 Mart tarihlerinde İzmir Tepekule Kongre ve Kültür Merkezinde.

Doug Wright’ın yazıp Erdal Beşikçioğlu’nun rejisi ile sahneye konulan, Binnaz Dorkip’in kareografisini yaptığı oyunun müzik direktörlüğü Cem Deliormanlı’ya ait.

İstanbul Tatbikat Sahnesi’nin en iddialı oyunlarından biri olan “Tüy Kalemler”in oyuncu kadrosunda Erdal Beşikçioğlu, Gökhan Soylu, Saygın Soysal, Melisa Şenolsun, Işık Erdoğan, Diren Yurtseven, Onur Eroluş, Buğra Orhan, Beril Öztarakçı, Sena Kelahmet, Metehan Aktaş, Ceren Aydın Alp Yazıcı Ozan Gökçe yer alıyor.

“Tüy Kalemler – Quills” tiyatro severleri tüy kalemlerin yazdığı, giyotinlerin susturamadığı hayatlara şahit olmaya çağırıyor ve gerçek sanatçının asıl zor zamanlarda var olabildiği bir kez daha kanıtlanıyor!

Yazan Doug Wright

Yönetmen: Erdal Beşikçioğlu

Koreograf: Binnaz Dorkip

Müzik: Cem Deliormanlı

Oyuncular: Erdal Beşikçioğlu, Gökhan Soylu, Saygın Soysal, Melisa Şenolsun, Işık Erdoğan, Diren Yurtseven, Onur Eroluş, Buğra Orhan, Beril Öztarakçı, Sena Kelahmet, Metehan Aktaş, Ceren Aydın