“Eski Taksim, yeni Taksim; başka da bir diyeceğim yoktur”

Ekonomist Mahfi Eğilmez, kişisel Twitter hesabında İstanbul’da bulunan Taksim Meydanı’na ait eski ve yeni görüntüleri paylaştı.

––––––––––––––––––––––––––– 08. 04 . 2018 –––––––––––––––––––––––––––––

stiklal Caddesi’ne yapılan ‘yenilendirme’ çalışmaları sonrasında beton saksılar içerisinde birçok ağaç getirilmişti. Bugün benzer bir uygulama da Taksim Meydanı’nda gerçekleştirildi. Meydana saksıda laleler yerleştirildi. Ekonomist Mahfi Eğilmez, kişisel Twitter hesabında İstanbul’da bulunan Taksim Meydanı’na ait eski ve yeni görüntüleri paylaştı.

Eğilmez’in “Başka da bir diyeceğim yoktur” notunu düştüğü paylaşımlar, binlerce kişi tarafından paylaşıldı.

taksim meydanı saksı ağaçlar ile ilgili görsel sonucu

Taksim’de ‘Beton Saksıda Ağaç’ 

İstiklal Caddesi  beton dökülerek gri bir görüntüye büründürülmüştü. Belediye ise çareyi saksılar içine yerleştirdiği ağaçlarda görmüş ve cadde boyunca sıralı bir şekilde bu saksıları yerleştirmiş ve caddede yapay bir görüntü oluşmuştu.

İBB Başkanı İstanbul’a dikilen lalelerin maliyetini açıkladı

İBB Başkanı Mevlüt Uysal, şehre dikilen lalelerin maliyetini 10,5 milyon Türk Lirası olarak açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İstanbul’a toplam 30 milyon adet lale dikildiğini belirterek, “Herkes şunu merak ediyor. Bu kadar 30 milyon lale, etkinlik. Maliyeti ne? Yapılan tüm etkinliklere yaptığımız harcamamız 10,5 milyon. O manada baktığımız zaman herhangi iki parkın peyzajına harcadığımız rakamdan çok yüksek değil” dedi.

Meydana yerleştirilen laleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi Twitter hesabından paylaştı: ‘Görsel bir şölen’

Sosyal medya hem lalelerin saksıyla meydana konulmasını hem de maliyetini konuşuyor. Öne çıkan yorumlardan bazıları şöyle: