Fazıl Say, Kaz Dağları için konser verecek

Fazıl Say, Kaz Dağları için konser verecek

Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say, Çanakkale’nin Kirazlı ilçesinde altın maden ocağı kurulmasının çevreye yapacağı zararlara dikkat çekmek için 18 Ağustos’ta konser verecek.

––––––––––––––––––––––––––––––––– 6. 8. 2019 ––––––––––––––––––––––––––––

az Dağları’nda Vicdan ve Su Nöbeti devam ediyor. Fazıl Say, Kaz Dağları için konser verecek. Kaz Dağları’nda altın madeni arama çalışmaları için binlerce ağacın kesilmesi ve altın aramak için siyanür kullanıldığı iddialarına tepki olan Vicdan ve Su Nöbeti devam ediyor. Daha önce “Katliamın bitmesi için orman konseri vermeye hazırım” diyen piyanist Fazıl Say’ın 18 Ağustos’ta altın madeni aryana firmanın faaliyet gösterdiği alanda konser vereceği öğrenildi.

Kaz Dağları’nda Vicdan ve Su Nöbeti kapsamında bugün Moğollar bölgede konser verecek. Ünlü piyanist Fazıl Say da 18 Ağustos’ta konser verecek.

View this post on Instagram

18 Ağustos Pazar sabahı kazdağlarındaki korkunç doğa katliamına “dur” demek için bir orman konseri planlıyoruz. Orman içindeki müsait mekanın tam yerini sizlere bir kaç gün içinde bildireceğiz. Piyano; bu sefer orman için geliyor kazdağlarına. Geçen yıl Truva için gelmiştim. Hatta bir de; bugün bestelediğim “Kazdağları marşı” bestesinin ilk seslendirilişi olacak o sabah. Bu ağaçlara, doğaya, yaşamaya ithaf bir marş. Dostlar; Söz müziğin olsun.. . Konser doğa orman için, ama elbet insanlar da davetlidir))) “Doğadaki en büyük erdem yaşatmaktır” der düşünürler.. Biz de “bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine” olacağız bu durumda, güzel ülkemizin, binlerce yıllık tarihine ve doğasına elimizden geldiğince sahip çıkacağız. Sesimizle, müziğimizle… Çanakkaleliler ve tüm Türkiye ile beraber. Detaylı bilgiler bir kaç güne.. #fazılsay teşekkürler Çanakkale #kazdağlarıhepimizin

A post shared by Fazil Say (@fazilsay) on

Say, Kaz Dağları’nda ağaç katliamına tepki için konser verebileceğini şu sözlerle duyurmuştu:

“18 Ağustos Pazar sabahı Kaz Dağları’ndaki korkunç doğa katliamına ‘dur’ demek için bir orman konseri planlıyoruz. Orman içindeki müsait mekanın tam yerini sizlere bir kaç gün içinde bildireceğiz. Piyano; bu sefer orman için geliyor Kaz Dağları’na.

Geçen yıl Truva için gelmiştim. Hatta bir de; bugün bestelediğim ‘Kaz Dağları Marşı’ bestesinin ilk seslendirilişi olacak o sabah. Bu ağaçlara, doğaya, yaşamaya ithaf bir marş. Dostlar; söz müziğin olsun. Konser doğa orman için, ama elbet insanlar da davetlidir. ‘Doğadaki en büyük erdem yaşatmaktır’ der düşünürler… Biz de ‘bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine’ olacağız bu durumda, güzel ülkemizin, binlerce yıllık tarihine ve doğasına elimizden geldiğince sahip çıkacağız. Sesimizle, müziğimizle… Çanakkaleliler ve tüm Türkiye ile beraber.”

Say, konser yerinin ve saatinin henüz belli olmadığını, detayları birkaç güne açıklayacağını da sözlerine ekledi.

Moğollar grubu kent merkezinde doğa katliamına tepki göstermek için konser verecek

CHP milletvekilleri, belediye başkanları, sanatçılar, STK’lar, köylüler, üniversite öğrenciler ve bilim insanları eyleme katılacaklarını duyururken, Moğollar grubunun bugün kent merkezinde doğa katliamına tepki göstermek için konser vereceği belirtildi.

Piyanist Fazıl Say’ın da 18 Ağustos’ta firmanın faaliyet gösterdiği alanda konser vereceği ifade edildi.