the-walk-of-faith-20404.08.2016

Çin, baş döndürücü turistik tesislerine bir yenisini ekledi: Hunan eyaletindeki Tianmen zirvesini çevreleyen patika. Hunan'daki Zhangjiajie Ulusal Orman Parkı'nda yer alan Kıvrılan Ejderha Patikası'nın bir bölümü daha ziyaretlere açıldı.

100 metrelik yol, Tianmen Dağı'nın etrafındaki yar boyunca yürüme imkanı tanıyor. Yükseklik korkusu çekmeyenler, bu arada mükemmel fotoğraflar çekebilir.
 
 
 

 
 
 
Bazı turistlerse duvara tutunarak ilerledikleri yolu çabucak bitirme kaygısında.Cesaretin ödülü ise, Hunan'ın muazzam doğasını kuşlar kadar yüksekten seyretmek.
 
Tianmen dağının kuşbakışı görünümü.Çin'deki cam köprü çılgınlığında son adım: Tianmen dağının zirvesini çevreleyen patika.
Tianmen dağının kuşbakışı görünümü. (1 Ağustos 2016)Hunan'daki Zhangjiajie Ulusal Orman Parkı'nda yer alan Kıvrılan Ejderha Patikası'nın bir bölümü daha ziyaretlere açıldı.
İnsanlar cam yolda fotoğraf çekiyor. (1 Aug 2016)100 metrelik yol, Tianmen Dağı'nın etrafındaki yar boyunca yürüme imkanı tanıyor. Yükseklik korkusu çekmeyenler, buarada mükemmel fotoğraflar çekebilir.
Cam yolda yürüyen turistler.Bazı turistlerse duvara tutunarak ilerledikleri yolu çabucak bitirme kaygısında.
Cam yolda yürüyen turistler.Cesaretin ödülü ise, Hunan'ın muazzam doğasını kuşlar kadar yüksekten seyretmek. Hayır, bu fotoğrafın nasıl çekildiğini biz de bilmiyoruz.
Zhangjiajie'de cam köprüZhangjiajie parkında daha önce açılan bu köprü de, 430 metre uzunluğuyla dünyanın en uzun cam köprüsü olmuş ve büyük ilgi görmüştü.
Cam köprüde araba, (Haziran 2016)Güvenlik kaygılarını gidermek için yetkililer Haziran ayında cam panellerden birini çatlattı, sonra insan dolu bir arabayı üzerinden geçirdi. Panel kırılmadı.

BBC