Gucci ‘kirli ayakkabıları’ 4600 TL’ye satışa çıkardı

 

Gucci ‘kirli ayakkabıları’ 4600 TL’ye satışa çıkardı

Geçen hafta ırkçı eleştirilere hedef olan bir kazak modelini özür dileyerek piyasadan çekmek zorunda kalan İtalyan-Fransız moda devi Gucci, şimdi de 870 dolardan (yaklaşık 4600 TL) satışa çıkardığı “kirli spor ayakkabılarla” gündemde.

––––––––––––––––––––––––––––– 14. 02. 2019 –––––––––––––––––––––––––––––

eçen hafta ırkçı eleştirilere hedef olan bir kazak modelini özür dileyerek piyasadan çekmek zorunda kalan İtalyan-Fransız moda devi Gucci, bu sefer de 870 dolardan yani yaklaşık 4600 liradan satışa çıkardığı kirli görünümlü spor ayakkabılarla konuşuluyor.

Sosyal medyada farklı yorumlarla karşılanan ancak daha “çok absürt” ve “çılgınca” diye nitelenen eskitilmiş görünümlü ayakkabıların iki modeli var. Rhyton Lips adlı modelin üzerinde dev bir dudak deseni bulunuyor.

Twitter’da bir kullanıcı, “Herhangi birisinin kirli görünümlü ayakkabılara 615 sterlin ödemesini beklemek tam anlamıyla bir rezalet. Gucci’den ziyade kerizlik” yorumunu yapıyor.

Bir başka kullanıcı ise “20 sterlinlik spor ayakkabı görünümlü ayakkabıya Gucci için yüzlerce sterlin ödemek” dedi.

‘Kirli çoraplarla giyin’

İngiliz Guardian gazetesi, yeni ayakkabı modelleriyle ilgili yorumunda “Neyse ki bu sefer kimseye hakaret edilmiyor” dedi. Gazete, pahalı olmalarına açıklama getirmeye çalıştığı ayakkabıların “beyaz beyaz parlayıp dikkati dağıtmadığı” yorumunu yaptı ve bunların kirli çoraplarla giyilmesini tavsiye etti.

Gazeteye göre ayakkabıların en kötü yanı yağmurda “temizlenmesi” riski.

BBC Türkçe