Yazarlar nelerden nefret eder?

Yazarlar nelerden nefret eder?

Ocak 4, 2020 Kapalı Yazar: Yeryüzü Tanığı

Yazarlar nelerden nefret eder?

Susan Sontag Coca-Cola’dan, Stephen King organize dinlerden, Anne Rice bir vampir olarak Tom Cruise’dan, Jonathan Franzen Twitter’dan, Nabokov ise fon müziklerinden nefret ediyormuş.

İşte ünlü yazarlar ve katlanılmaz buldukları şeylerin küçük bir listesi.

Mark Twain

Mark Twain bir diğer yazar Jane Austen’den nefret ettiğini şu sözlerle ortaya koymuştu: “Ne zaman Gurur ve Önyargı’yı okusam, Austen’i mezarından çıkarıp kaval kemiğiyle kafatasına vurmak istiyorum.”

Susan Sontag

Susan Sontag’ın nefret listesi oldukça uzun. Bunlardan bazıları: Coca-Cola, evde yalnız uyumak, kediler, şemsiyeler…

Jonathan Franzen

Twitter’dan, internetten, e-kitaplardan ve akıllı telefonlardan nefret ettiğini söyleyerek teknoloji ile münasebetinin boyutlarını ortaya koydu.

Toni Morrison

Toni Morrison tutuculuktan, özellikle de dinin, kadınların cinselliğine ve üreme haklarına yönelik tahakkümünden nefret ettiğini söylemişti.

Stephen King

Stephen King CNN’de yayınlanan söyleşisinde, “Organize dinlerden nefret ediyorum” demişti.

Jack Kerouac Beat

Jack Kerouac Beat kuşağına yön veren kitaplara imza atmış olsa da aslında yanlış anlaşıldığını, hiçbir zaman Beatnik olmadığını, hatta koyu bir Katolik olduğunu dile getirdi.

J.R.R Tolkien

Alman tarihi üzerine yazdığı yazılar Nazi elitleri arasında popüler olsa da, J.R.R Tolkien aslında Hitler’den nefret ettiğini oğluna yazdığı mektupta dile getirdi.

J.K.Rowling

Harry Potter serisinin yazarı J.K.Rowling bir röportajında, “teenager” olmaktan nefret ettiğini belirtmişti.

Anne Rice

Vampirle Görüşme’nin yazarı Anne Rice, romanının filme uyarlanması sürecinde yapılan seçmelerde Tom Cruise’dan bir vampir olarak nefret ettiğini söylemişti.

Vladimir Nabokov

Vladimir Nabokov fon müziklerini katlanılmaz buluyormuş.