İzmir Valisi’nden uyarı: Vaka sayısı son 10 günde ikiye katlandı!

İzmir Valisi’nden uyarı: Vaka sayısı son 10 günde ikiye katlandı!

Ekim 25, 2020 Kapalı Yazar: Yeryüzü Tanığı

İzmir Valisi’nden uyarı: Vaka sayısı son 10 günde ikiye katlandı!

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, kentteki koronavirüs vaka sayılarının 20 gün öncesine göre 3,5 kat arttığını, son 10 günde de ikiye katlandığını belirterek uyarıda bulundu.

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, kentteki vaka sayılarının 20 gün öncesine göre 3,5 kat arttığını, son 10 günde de ikiye katlandığını açıkladı. Köşger, son iki günde 15 kişinin koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiğini ifade etti.
İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, kentteki vaka sayılarının 20 gün öncesine göre 3,5 kat arttığını, son 10 günde de ikiye katlandığını belirterek yeni tip koronavirüs (Covid-19) konusunda uyarıda bulundu.

Köşger, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, dünyada ve Türkiye’de olduğu gibi İzmir’de de Covid-19 tehlikesinin artarak devam ettiğini belirtti.

İzmir’deki durum konusunda bilgi veren Köşger, şu ifadeleri kullandı:

“Örneğin İzmir’de 20 gün öncesine göre vaka sayısı 3,5 kat artmış durumda, son 10 günde ikiye katlandı. Durumun ciddiyeti artarak devam ediyor.

 Korona’nın mutasyona uğradığı ve ölümcüllüğünün azaldığı iddiası da doğru değil. Son iki günde 15 hemşehrimizi Korona’dan kaybettik. Bir kez daha İzmirlileri dikkatli olmaya çağırıyorum. Uymamız gereken üç kural; maske, mesafe, temizlik. Hepinize sağlıklı günler dilerim.”

TÜRKİYE’DE KORONAVİRÜS SALGININDA SON DURUM

Sağlık Bakanlığı’nın 24 Ekim tarihli son verilerine göre, Türkiye’de koronavirüs nedeniyle 9 bin 727 kişi yaşamını yitirdi.

Ülkede toplam 359 bin 784 koronavirüs hastası var.

Virüsten iyileşenlerin sayısı ise 313 bin 93 oldu.

Bakanlık verilerine göre, ağır hasta sayısı 1699.