Kırık Kuyruk: Sokaktaki dostlarımızın kahramanı olun!

Sokak hayvanları için zannettiğinizden daha fazlasını yapabilirsiniz. “Sokaktaki dostlarımızın kahramanı olun!” sloganıyla yola çıkan Kırık Kuyruk, sokakta yaşayan hayvanlara yardım edebilmek amacıyla hayvan dostlarının yardımlarını bekliyor.

––––––––––––––––––––––––––––––––– 15. 04. 2017 –––––––––––––––––––––––––––––––––

önüllü bir grup kişinin kurduğu ve kâr amacı gütmeyen kirikkuyruk.com sitesinde boş kafeslerden, sokak hayvanları için indirim sağlayan veteriner ve petshoplara kadar birçok bilgiye ulaşmak mümkün. Site, kısa zamanda yardıma muhtaç sokak hayvanlarına en doğru ve etkili şekilde yardım edebilmek için bir veri tabanı oluşturmayı amaçlıyor ve “Sokak hayvanlarına yardımcı olabilmemizi sağlayacak her türlü bilgi, link, video, fikir ve önerinizi bizlerle paylaşın” çağrısını yapıyor.

Sokak hayvanlarına yardım eli uzatmak üzere kurulan ‘kirikkuyruk.com’ yayına girdi

Harita sistemi üzerine kurulu sitede, hayvan dostları 38 farklı kategoride arama yapıp imkan ve ihtiyaçlarına uygun gönderiler paylaşabilecek.

“Sokaktaki dostlarımızın kahramanı olun!” sloganıyla yola çıkan sitede, ihtiyaç sahibi sokak hayvanlarının yeri bildirebilecek. Sitede ayrıca sokak hayvanları için veteriner desteğiyle kapan, taşıma kafesi, eldiven gibi malzeme desteği de sağlanabilecek ilanlara ulaşılabilecek.

Tamamen gönüllülük üzerine kurulu site, ‘Her sokakta bir gönüllü, sokak hayvanları sorununun çözülmesine yeter’ fikrinden doğdu. Sokak hayvanlarına yardım etmek isteyen hayvanseverlere 38 farklı kategori sunan sitede ayrıca herkesin sokak hayvanlarına yardım etmesine olanak sağlayacak eğitici video, poster, yararlı link ve görseller de var.

Sitenin sahipleri hayvan dostlarına şu mesajı iletti:

“Sahip olduğunuz kafes, kapan, boş zaman veya uzmanlık alanı gibi hayvanseverlere yardımcı olabileceğiniz tüm konular hakkında ilanlar ekleyin. Güvendiğiniz veteriner ve petshop bilgilerini, varsa sokak hayvanları için uyguladıkları indirim oranlarını bizlerle paylaşın. Hayvansever dostlarınıza kirikkuyruk.com’dan bahsedin. Onlar da yaşadıkları bölgelerde aradıkları desteğe ulaşabilsinler. Sokak hayvanlarına yardımcı olabilmemizi sağlayacak her türlü bilgi, link, video, fikir ve önerinizi bizlerle paylaşın.”

Siteyle ilgili detaylı bilgili aşağıdaki videoda:

Siz de bu oluşuma katkı sağlamak tıklayın.

Sitenin Twitter adresine ulaşmak için tıklayınız.

Sitenin Facebook hesabına ulaşmak için tıklayın.