Mansur Yavaş: Ankara’nın kaynaklarını sadece Ankara’ya aktaracağız, kültür mirasımızı yeniden canlandıracağız

CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mansur Yavaş, Ankara Kalesi çevresindeki esnafı ziyaret etti. Yavaş, “İnşallah 1 Nisan’dan itibaren vakit kaybetmeden bu projeleri hayata geçireceğiz. Ankara’nın kaynaklarını sadece Ankara’ya aktaracağız ve kültür mirasımızı yeniden canlandıracağız”  dedi.

––––––––––––––––––––––––––––– 11. 01. 2019 –––––––––––––––––––––––––––––

HP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, 31 Mart’taki yerel seçim çalışmaları kapsamında Ankara Kalesi ve çevresinde ziyaretlerde bulundu. İş yerlerine konuk olan Yavaş sohbet sırasında Ankaralıların sorunlarını da dinledi.

CHP ve İYİ Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediyesi ortak adayı Mansur Yavaş, Ankara Kalesi ve çevresinde esnaf ve vatandaşlarla buluştu. Bölge esnaflarından birinin kendisine ulaşıp ağırlamak istediklerini iletmesi üzerine programını değiştiren Yavaş, Ankara Kalesi surlarının içerisine gitti. Yavaş, dükkan ziyaretleri sırasında halktan büyük ilgi gördü. Bölgede toplanan vatandaşlar ve kale esnafı Yavaş’a tam destek sözü verdi.

Mansur Yavaş, Ankara Kalesi Esnafını Ziyaret Etti

‘TARİH VE KÜLTÜR MİRASI HAK ETTİĞİ DEĞERİ GÖRMELİ’

Ziyareti sırasında Ankara Kalesi esnaflarının sorunlarını dinleyen Mansur Yavaş, sorunların çözümü konusunda projeler ürettiklerini belirtti. Yavaş, “İnşallah 1 Nisan’dan itibaren vakit kaybetmeden bu projeleri hayata geçireceğiz. Ankara’nın merkezinde yatan tarih ve kültür mirasının bir an önce hak ettiği değeri görmesi gerekiyor. ” dedi.

‘ESKİ GÜNLERİNDEN DAHA İYİ OLACAK’

Projelerinin gerçekleştirmeleri durumunda daha fazla turist gelebileceğini söyleyen “Bir zamanlar Ankara’nın en önemli değerlerinden olan bu bölgeyi, esnafımızla el ele verip, çevreci ve turizm odaklı bir anlayışla eski günlerinden daha iyi bir seviyeye taşıyacağız. Ulus projesiyle, Hamamönü’yle birleştirerek bölgeye çok turist çekebileceğimizi düşünüyoruz. Ankara’nın kaynaklarını sadece Ankara’ya aktaracağız ve kültür mirasımızı yeniden canlandıracağız” ifadelerini kullandı.

Mansur Yavaş, Ankara Kalesi’ni ziyareti sırasında vatandaşlar ve esnafla bol bol hatıra fotoğrafı çekildi.