Meteoroloji’den İstanbul’a sağanak uyarısı!

Meteoroloji’den İstanbul’a sağanak uyarısı!

Meteoroloji’nin dün uyardığı yerel yağışlar İstanbul’u etkiliyor. Yer yer doluya çeviren yağışlar kısa süreli olsa da sürücülere zor anlar yaşatıyor.

––––––––––––––––––––––––––––– 11. 05. 2019 –––––––––––––––––––––––––––––

stanbul’da dolu ve sağanak yağış aralıklarla semt semt etkili oluyor. Öğlen saatlerinden itibaren şehri etkilemeye başlayan yağışların akşam saatlerine kadar devam etmesi bekleniyor. Meteoroloji’nin tahminlernine göre hava sıcaklıklarında ise önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. İstanbul’da sıcaklıklar 14 ile 20 derece aralarında olacak.

 

 

YAĞIŞLAR BİRÇOK ŞEHRİ ETKİLEYECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Kırklareli, Tekirdağ, Balıkesir ve Giresun çevreleri ile Çanakkale’nin doğusunun sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; öğle saatlerinden sonra Sinop ve Samsun’un iç kesimleri ile Kastamonu’nun doğu, Amasya’nın batı ve Çorum’un kuzey ilçelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu bölgeleri ise bulutlu ama yağışsız olacak. İstanbul’da sıcaklıklar 14 ile 20 derece aralarında olacak.