Milli Savunma Bakanlığı: S-400 teslimat süreci başladı

Milli Savunma Bakanlığı: S-400 teslimat süreci başladı

Milli Savunma Bakanlığı, Rusya’dan alınan S-400 hava savunma sisteminin birinci grup malzemelerinin Ankara’ya intikalinin başladığını duyurdu.

–––––––––––––––––––––––––––– 12. 7. 2019 –––––––––––––––––––––––––––––

Milli Savunma Bakanlığı, “S-400 sisteminin birinci grup malzemelerinin Mürted Hava Meydanı’na intikaline bugün başlandı” açıklaması yaptı.

Milli Savunma Bakanlığı, Rusya’dan S-400 savunma sistemleriyle ilgili, “Türkiye’nin hava ve füze savunma ihtiyacının karşılanmasına yönelik tedarik edilen S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sisteminin birinci grup malzemelerinin Mürted Hava Meydanı / Ankara’ya intikali 12 Temmuz 2019 tarihinden itibaren başladı” açıklamasını yaptı.

 

Hükümetten ilk S-400 açıklaması

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bugün başlayan S-400 teslimatıyla ilgili olarak, ‘Herhangi bir sıkıntı yok. Süreç bundan sonra da sağlıklı bir şekilde devam edecek’ dedi.

Çavuşoğlu şunları söyledi:

S-400 ile ilgili söylüyoruz. Bitmiş bir anlaşma, süreç devam ediyor. Biz bu işleri koordine ediyoruz. Uçak izni, personel izni süreçleri de devam ediyor. MSB de gerekli açıklamayı yaptı. Herhangi bir sıkıntı yok. Süreç bundan sonra da sağlıklı bir şekilde devam edecek.