Ozan Kabak Schalke 04’te

Ozan Kabak Schalke 04’te

Milli oyuncu Ozan Kabak, Almanya Ligi ekiplerinden Schalke 04’e transfer oldu. Alman ekibi bu transfer için Stuttgart’a 15 milyon euro bonservis bedeli ödeyecek. Almanya Ligi ekiplerinden Schalke 04, Ozan Kabak transferini resmen açıkladı.

–––––––––––––––––––––––––––– 30. 06. 2019 –––––––––––––––––––––––––––––

lman Kulübü Schalke 04, Ozan Kabak transferini sosyal medya üzerinden, “Schalke 04’e hoşgeldin Ozan! Bize geldiğin için çok mutluyuz!” mesajıyla duyurdu. Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) ekiplerinden Schalke 04 Kulübünün internet sitesinde yapılan açıklamada, 19 yaşındaki Ozan Kabak’ın en başarılı genç oyunculardan olduğuna işaret edilerek kendisiyle anlaşmaya varıldığı bildirildi.

Milli oyuncu Ozan Kabak, Almanya Bundesliga ekiplerinden Schalke 04’e transfer oldu. Geçtiğimiz sezon devre arasında Galatasaray’dan Stuttgart’a 11 milyon euro bedelle transfer olan genç oyuncu, Schalke 04 ile anlaştı. Schalke 04 Kulübü, Ozan Kabak transferini sosyal medya üzerinden, “Schalke 04’e hoşgeldin Ozan! Bize geldiğin için çok mutluyuz!” mesajıyla duyurdu.

Ozan Kabak resmen Schalke'de

Kulüp yöneticilerinden Jochen Schneider, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Avrupa’nın en büyük yeteneklerinden birini takıma katmayı başardıkları için çok mutlu olduklarını belirterek, ”Ünlü rakiplere rağmen, Ozan Kabak kulübümüzü seçti. Özellikle Ozan’ı FC Schalke 04’e atılan adımın kendisi için doğru olduğuna ikna eden teknik ekip David Wagner ve Michael Reschke’ye şükranlarımı sunuyorum” değerlendirmesinde bulundu.

 

Schalke 04’ün, sosyal medyada Twitter’deki hesabında ise ”Tanıştıralım Ozan Kabak. Schalke 04’e hoş geldin Ozan. Bize geldiğin için çok mutluyuz.” paylaşımına yer verildi ve ”Seni seviyoruz” etiketi ile “hashtag” yapıldı.

Ozan için ne kadar bonservis ücreti ödeneceği konusunda bir açıklama yapılmadı. Alman medyası Schalke’nin Stuttgart’a 15 milyon avro ödeyeceğini ve Ozan Kabak ile 5 yıllığına anlaşıldığını yazdı.

Öte yandan, Ozan Kabak da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Ben de sizinle olmaktan çok mutluyum. Bu sıcak karşılama için teşekkürler.” ifadesine yer verdi.