Ünlüler ve siyasetçilerden ortak çağrı: Bireysel silahlanmaya hayır!

Ünlüler ve siyasetçilerden ortak çağrı: Bireysel silahlanmaya hayır!

Ünlüler ve siyasetçiler, Sultangazi’de maganda kurşunu ile vurulduktan sonra, 2 yıl boyunca sürdürdüğü yaşam mücadelesini kaybeden lise öğrencisi Ahmet Emre Çavuş için bir araya geldi ve “Bireysel silahlanmaya hayır” videosu çekti.

–––––––––––––––––––––––––––––––––– 18. 7. 2019 ––––––––––––––––––––––––––––

stanbul Sultangazi, gazi Mahallesi’nde 2 ağustos 2015 tarihinde arkadaşları ile yolda yürürken bir magandanın tabancasından çıkan kurşunla omuriliği zedelenerek % 99 felç olan lise öğrencisi Ahmet Emre Çavuş, hayata 2 yıl 11 gün tutunabildi. Olay tarihinde 17 yaşında olan, Ahmet Emre 26 Mayıs’ta yaşasaydı 21 yaşında olacaktı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, tiyatro sanatçısı Bülent Emrah Parlak, sanatçılar Seyfi Yerlikaya ve Onur Akay, “Ahmet Emre Çavuşlar ölmesin, analar ağlamasın” dedi.

Ahmet Emre’nin Babası Bülent ve Annesi Zeynep Çavuş maganda kurşununa dikkat çekmek için sosyal proje hazırladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şarkıcı Aynur Aydın,Sanatçı Seyfi Yerlikaya, Sanatçı Suavi, Oyuncu Bülent Emrah Parlak, Grup Gündoğarken üyesi müzisyen Burhan Şeşen, Ünlü Yapımcı Bülent Seyhan, Onur Akay, Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, Sanatçı Ege, Sanatçı Yaşar, Sanatçı Ali Altay, Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, (CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç ,Burçin Baykal ve çok sayıda vatandaş ailenin isteğini yerine getirdi.

“ANALAR AĞLAMASIN”

Son olarak, başta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, tiyatro sanatçısı Bülent Emrah Parlak, sanatçılar Seyfi Yerlikaya ve Onur Akay, “Ahmet Emre Çavuşlar ölmesin, analar ağlamasın” diyerek video çekti ve “Bireysel silahlanmaya hayır” dedi.

İNTERNETTEN SİLAH SATIŞINA SINIRLAMA GETİRİLMELİ

Ülke genelinde özellikle internet üzerinden kolaylıkla gerçekleşen silah satışına sınırlama getirilmesi için, pek çok proje yapılıyor, mağdurlar seslerini yetkililere duyurmaya çalışıyor. İçişleri Bakanlığı’nın açıklamasına göre, 1 Ocak 2017 ile 1 Eylül 2018 tarihleri arasında 10’u çocuk 35 kişinin maganda kurşunları ile hayatını kaybetti. Aynı tarihler arasında maganda kurşunu ile 600 kişinin yaralandığı ve bunlar arasında 311’inin de çocuk olduğu kaydedildi.

[Haber görseli]

Ahmet Emre Çavuş kim?

26 mayıs 1998 İstanbul Sultangazi 75. Yıl mahallesinde dünyaya geldi ilk orta eğitimini yaşadığı mahallede tamamladı lise eğitimini GOP sağlık meslek lisesinde başladı 11. Sınıf öğrencisiyken 2 ağustos 2015 tarihinde arkadaşları ile yolda yürürken bir magandanın tabancasından çıkan kurşunla omuriliği zedelenerek felç olan Ahmet emre çavuş İstanbul üniversitesi Cerrahpaşa tıp fakültesi Hastanesi’nde 7 ay yoğun bakımda tedavi gördü bu zor tedaviyi başarıyla geçen genç daha sonra Şişli’de ornöram fizik tedavi merkezinde 1 yıl 5 ay fizik tedavi gördü ara ara değişik hastanelerde kısa süreli tedaviler gören Ahmet emre 21 haziran 2017 günü ameliyat için tekrardan Cerrahpaşa tıp fakültesi hastanesin ’de 2 büyük ameliyat geçirdi ameliyatlar başarılı geçti 13 ağustos 2017 gece aniden fenalaşan Ahmet emre sabah 06:20 vefat etti.

Ahmet Emre Çavuş 2 yıl 11 gün yaşamak için büyük mücadele verdi.

Kaynak: Sözcü