Uyuyan sokak hayvanlarının üstüne battaniye örtüyorlar

 

Uyuyan sokak hayvanlarının üstüne battaniye örtüyorlar

Sosyal medyada gördüğü bir videodan etkilenen Diş Hekimi Hüseyin Yurtseven ve arkadaşları, akşam saatlerinde semt semt dolaşarak uyumaya başlayan ve üşüyen sokak hayvanlarının üzerine battaniye seriyor.

––––––––––––––––––––––––––––– 31. 01. 2019 –––––––––––––––––––––––––––––

iş Hekimi Hüseyin Yurtseven ve arkadaşları, akşam saatlerinde semt semt dolaşarak uyuyan sokak hayvanlarının üzerine battaniye seriyor. Sosyal medyada gördüğü bir videodan etkilenen Hüseyin Yurtseven, arkadaşlarıyla birlikte sokak hayvanlarına yardım eli uzatmaya karar verdi.

Ayrıca Yurtseven ve arkadaşları, esnafa da battaniye dağıtarak, bunları uykuya dalan kedi ve köpeklerin üstlerine örtmelerini istiyor

Akşam saatlerinde hayvanları bulmak için semt semt dolaşan Yurtseven ve arkadaşları, üşüyen sokak hayvanlarının üstüne battaniye örtüyor. Yurtseven ve arkadaşları, esnafa da battaniye dağıtarak, bunları uykuya dalan kedi ve köpeklerin üstlerine örtmelerini istiyor.

Otobüs duraklarında ve parklarda uykuya dalan köpek ve kedilerin üzerine renkli battaniyelerle örten Yurtseven ve arkadaşları, hayvanseverler tarafından da takdirle karşılanıyor.

Diş Hekimi Hüseyin Yurtseven, yaptığı açıklamada, üşüyen sokak hayvanlarının üzerine battaniye bıraktıklarını, battaniyeleri, esnafa ve hayvanseverlere aynı davranışı sergilemeleri için dağıttıklarını söyledi.

Sosyal medyada izlediği bir video dolayısıyla böyle bir proje gerçekleştirdiğini anlatan Yurtseven, ” Mahallemde yaşayan sokak köpeklerini gördüm. Evimde olan polar battaniyeleri, bina önünde uyuyan sokak hayvanlarının üzerine serdim. Bu durumu arkadaşlarımla da paylaştım. Onlar da bu davranışı sergilemek istedi. Ardından arkadaşlarla böyle bir çalışma başlattık.” dedi.

ESNAFLARA KEDİ VE KÖPEKLER İÇİN BATTANİYE VERİYOR

Kirli battaniyeleri alıp temiz olanları veriyorlar

Yurtseven esnafa ve hayvanseverlere de battaniyeleri emanet ettiklerini vurgulayarak, kirlendiği zaman yıkama imkanı olmayan vatandaşlara iletişim bilgilerini bıraktıklarını, belirli periyotlar halinde kirlisini alıp temiz olanı verdiklerini belirtti.

Bu sayede iyiliğin sürdürülebilir olmasını sağladıklarını, bu hareketin anlık yapılan bir faaliyet değil, derinliği olan bir çalışma olmasını sağladıklarını anlatan Yurtseven, şunları aktardı:

KÄ°RLÄ°SÄ°NÄ° ALIP TEMÄ°Z OLANLARI VERÄ°YORLAR

“Amaç sadece ısıtmak değil, onlara sevgimizi de gösteriyoruz”

“Kimsenin görmediği zamanda sokak hayvanlarına el uzatıyoruz. Çok basit gözükebilir ama onlar için çok değerli. Amaç sadece ısıtmak değil, onlara sevgimizi de gösteriyoruz. Üstünü örttüğümüz sokak hayvanlarında hissettiğimiz ortak bir duygu vardı. Hepsi sevgiye muhtaçtı. Sultanahmet Meydanı’nda üzerini örttüğüm bir köpeğin titremesi beni çok etkiledi. Onun titremesi soğuktan değil, sevgiye muhtaç olduğundandı. Biz ona battaniye aracılığı ile şefkatle yaklaştığımız zaman titremesi geçti. Öncesinde başını patilerinin arasına koymuşken bize yüzünü çevirdi.”

Hayvan ile ilgili görsel sonucu

Yurtseven, ilerleyen süreçte İstanbul’da belirledikleri yerlere içleri battaniye ile dolu sepetler yerleştirmeyi hedeflediklerini dile getirdi.

Kaynak: AA