Yasemin Yalçın ve İlyas İlbey’den 12 yıl sonra yeni oyun: “Vee Perde”

Yasemin Yalçın ve İlyas İlbey’den 12 yıl sonra yeni oyun: “Vee Perde”

Televizyon tarihinin kült yapımlarından İnce İnce Yasemince’deki rolleriyle hafızalara kazınan Yasemin Yalçın ile eşi İlyas İlbey 12 yıl sonra yeniden tiyatro sahnesine çıkmaya hazırlanıyor.

––––––––––––––––––––––––––––– 14. 01. 2019 –––––––––––––––––––––––––––––

n son Michael Frayn’ın ödüllü eseri “Oyunun Oyunu”nu 2007’de Beşiktaş Kültür Merkezi’nde sahneye koyan Yasemin Yalçın ve İlyas İlbey, 12 yıl sonra “Vee Perde” adlı oyunla tiyatroseverlerin karşısına çıkacak. Çift, şu sıralar yeni oyunları ‘Vee Perde’nin provalarını sürdürüyor. Son olarak Michael Frayn’ın ödüllü eseri ‘Oyunun Oyunu’nu 2007’de Beşiktaş Kültür Merkezi’nde sahneye koyan Yasemin Yalçın ve İlyas İlbey, 12 yıl sonra ‘Vee Perde’ adlı oyunla tiyatroseverlerin karşısına çıkacak.

2 perdelik komedi

Hidayet Erdinç’in yönettiği, dekorunu Barış Dinçel’in hazırladığı komedi oyunu 2 perdeden oluşuyor. Neil Simon’un “The Sunshine Boys” hikâyesinden yola çıkılarak iki komedyenin hayatını anlatan oyunda, geçmişten günümüze Türk temaşa sanatından örnekler verilecek.

”Amacımız Sahne 74’ü repertuvar tiyatrosu haline getirmek”

Yasemin Yalçın ve İlyas İlbey, Bakırköy’de Sahne 74-Yasemin Yalçın Sahnesi’ni açmaya hazırlanıyor. Yıllarca ‘Sinema 74’ olarak hizmet veren binayı, ‘Sahne 74’ olarak sanatseverlerle buluşturacak olan çift, ”Amacımız burayı repertuvar tiyatrosu haline getirmek” diyor.

 

‘’Hayranım, eşime bakıp oyunu unutuyorum”

12 yıl aradan sonra karşılıklı oynayacaklarını söyleyen İlyas İlbey ”Eşime ve oyunculuğuna hayranım. Bazen sahnede durup, onu seyrediyorum. Dalıp gidiyorum. Kendi oyunumu unutuyorum. O gerçek bir star” dedi.